Haber

Kilis’te 10 yıl önce 3 kişinin öldürülmesi davasında sanıklar beraat etti

Kilis’te yaklaşık 10 yıl önce anne, oğul ve gelinin öldürülmesi davasında Yargıtay’ın kararının ardından yeniden yargılanan gelinin babası, annesi ve 3 kardeşi yargılandı. yine beraat etti

Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıkların babası Abdullah A., oğlu Mehmet Fatih A., tarafların avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

Ölen yakınlarının avukatı, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını ve tutuksuz yargılanan sanıkların tutuklanmasını talep etti.

Tutuklanan sanıklar, suçsuz olduklarını öne sürerek beraat talebinde bulundu.

Sanıkların avukatları, müvekkilleri aleyhine rastgele bir delil bulunmadığını belirterek beraat talebini dile getirdi.

Mahkeme, sanıkların tamamının işledikleri hatanın giderilmemesi nedeniyle beraatine karar verdi. Gözaltına alınan sanıklar yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Etkinlik

İstanbul’da yaşayan Emine Düzkaya, 3 Mart 2012’de Gaziantep’e gelerek oğluyla birlikte düğün tarihi ve diğer hazırlıkları konuşmak için gelinin ailesinin evine gitti.

Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Özoğlu’nun toprağa gömülü olan cesetleri 22 Nisan 2012’de Deliçay köyü yakınlarındaki Afrin Çayı Köprüsü çevresinde piknik yapan vatandaşların fark etmesiyle bulundu. Kilis’in.

Cesetlerin bulunmasının ardından gelinin ailesi Suriye’ye kaçarken, daha sonra yurda dönen ve yargılanan sanıklar beraat etti. Yargıtay’ın yeterli araştırma olmadığı için bozduğu belgede, Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nin talep ettiği ayrıntılı HTS raporunda, sanıklardan bir kısmının olay günü olay yerinde olduğu ve tutuklama kararı verildiği belirlendi. 2 sanık hakkında tutuklama kararı çıktı.????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu