Haber

Alman Heyeti Mersin Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Almanya’nın başkenti Berlin’den Mersin’e gelen Alman heyeti, Mersin’in merkez ilçesi Mezitli Belediyesi öncülüğünde deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Oltman ve beraberindeki Alman heyeti, Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay’da temaslarda bulundu. Bu tür ziyaretlerin uluslararası iş birliği ve dayanışmayı güçlendirdiğini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Alman dostlarımıza deprem sonrası bölgeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreçte dayanışma ve yardım içinde olduk. Onlar da görmek istediler.” Hatay ilçemize yaptıkları ziyarette Belediyemiz yetkililerle birlikte deprem bölgesine giderek yerinde inceleme fırsatı buldular.Kardeş şehrimizdeki arkadaşlarıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.Bu tür ziyaretler çok kıymetli. Uluslararası işbirliği ve dayanışmanın örneği. Böyle değerli bir etkinliğe aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. Umarım bir daha böyle acıları yaşamayız.” dedi.

Durumun televizyonda görünenden çok daha kötü olduğunun altını çizen Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Oltman, “Depremin Hatay bölgesindeki yıkıcı etkilerini gördüğümüzde çok etkilendik ve şok olduk. Haberlerde duyduğumuza göre çok etkilendik ve şok olduk. farklı tabi ki Şubat ayı sonunda durumu Mezitli’deki arkadaşlarımızdan öğrendik. Ancak şimdi.” Antakya’da yaşanan depremin sokaklardaki yaşamı nasıl yok ettiğini görmek yürekleri dağladı. Antakya halkına olan derin şefkatimizi ifade etmek ve onları aklımızda tutmak istiyoruz. Ölümlerin yasını tutuyor ve tüm bölgenin hızla yeniden inşa edilmesini umuyoruz. Mezitli’de sağladığı hızlı ve pragmatik yardımları da ilk elden görüyoruz. “Bunu görmekten çok etkilendik” dedi. – MERSİN

ilgazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu