Ekonomi

Goldman’dan yen tavsiyesi

Goldman Sachs Group A.Ş., faiz oranlarını yanlış anlamak isteyen yatırımcılara üç farklı Döviz işlemi önerdi.

Stratejist Karen Reichgott Fishman bir notta, yatırımcıların daha yüksek getiri için dolarla ticaret yapmak yerine yen, euro ve emtia odaklı para birimlerine odaklanmaları gerektiğini yazdı.

Fishman brifingde, “Faiz indirimini fiyatlandırmak için yen satın alın veya tam tersi bir strateji için satın” dedi.

Euro ve emtia para birimleri yatırımcıların faiz oranlarından etkilendikleri borsalarda işlem yapabilecekleri yerler olarak değerlenmektedir.

Euro ve emtia para birimleri, yatırımcıların faiz oranlarından etkilendikleri için borsalarda bahis oynayabilecekleri yerlerdir. Goldman, ayı piyasası beklentisi olanların Avustralya veya Kanada dolarını yen karşısında açığa satabileceklerini, yükseliş beklentisi olanların ise Japon para birimine karşı euro satın alabileceklerini söyledi.

Fishman, notunda, “Dolar için düşüşe geçen bu döviz piyasalarında trendin genişleyememesi, potansiyel fırsatların dolar dışı G-10 para birimlerinin çapraz kurlarında daha fazla getiri sağlayabileceğine işaret ediyor. Kendi ana senaryomuz, yükselen faizler ve belirli aralıklarla hareket eden hisseler ortamında Japon yeninin taktiksel olarak biraz daha zayıflayacağı yönünde” dedi.

ABD ekonomik bilgilerinin bir miktar yumuşama göstermesi ve bazılarının son bankacılık kaosunun kredi vermeyi etkileyip etkileyemeyeceğini sorgulaması nedeniyle, Fed faiz artırımlarına yönelik piyasa beklentileri geçen ay dalgalanmıştı.

Dolar endeksi bu yıl yüzde 1,5 düştü ve güvercin bir Japonya Bankası nedeniyle yatırımcılar üzerinde baskı oluşturuyor. altındaKalan ve daha net bir görünüme sahip olan yen gibi para birimlerinde işlem yapma fırsatları sunar.

UBS Global Wealth Management ayrıca Avustralya doları, Japon yeni ve İsviçre frangı satın almayı tavsiye ederken, Morgan Stanley Investment Management gelişmekte olan piyasa para birimlerinde daha iyi performans için yer görüyor.

kizilcahamamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu