İş

Talos Energy karbon yakalama birimini TotalEnergies’e satıyor

HOUSTON – Enerji şirketi Talos Energy Inc. (NYSE: TALO) bugün karbon yakalama ve tutma iştiraki Talos Low Carbon Solutions LLC’nin (TLCS) TotalEnergies E&P USA, Inc. şirketine toplam yaklaşık 148 milyon dolar karşılığında satıldığını doğruladı. İşlem, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bugün ilerleyen saatlerde tamamlanacak.

Anlaşma, Talos’un üç Gulf Coast projesini kapsayan karbon yakalama işinin tamamını içeriyor: Bayou Bend CCS LLC, Harvest Bend CCS LLC ve Coastal Bend CCS LLC. Talos, Harvest Bend veya Coastal Bend projeleriyle ilgili gelecekteki kilometre taşlarına veya satışlara bağlı olarak ek ödemeler alabilir.

Satıştan elde edilen gelir, Talos’un kredi tesisi kapsamındaki borçların derhal geri ödenmesi ve genel kurumsal amaçlar için tahsis edilmiştir. Bu stratejik hamle, Talos’un ana faaliyet alanı olan Yukarı Akım Arama ve Üretim işine odaklanmasına olanak tanıyor.

Talos Başkanı ve CEO’su Timothy S. Duncan, şirketin dekarbonizasyon çözümleri geliştirmedeki başarısını ve bu işlemle hissedarlara sağlanan finansal getiriyi vurguladı. Duncan ayrıca daha fazla iş geliştirme ve stratejik birleşme ve satın alma potansiyeline de dikkat çekti.

Talos’un Düşük Karbon Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkanı Robin Fielder, diğer fırsatları değerlendirmek üzere ayrılmadan önce geçiş sürecine yardımcı olacak.

Morgan Stanley & Co. LLC’nin finansal danışman olarak görev aldığı işlemde, Latham & Watkins LLP de Talos’un hukuk danışmanı olarak görev yaptı. Bu satış, enerji sektöründeki ana faaliyetlerine odaklanmak üzere düşük karbon çözümleri işinden ayrılan Talos için önemli bir değişime işaret ediyor.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu